שבעת המפלים (מפלי ארואן), קנצ'נבורי, תאילנד

שבעת המפלים

שבעת המפלים _שמורת מפלי ארואן) – Erawan National Park
* לשבעת המפלים (מפלי ארואן) מגיעים המטיילים או כחלק מטיול היומי שמזמינים באחת מהסוכגנויות שבקווסאן, בנגקוק לקנצ’נבורי, או מקנצ’נבורי עצמה (לנים שם).

שמורת מפלי ארוואן, היא שמורת טבע יפהפייה המתפרשת על שטח של כ-550 קמ”ר, באזורה המערבי של תאילנד במרחק של כ-70 ק”מ מקנצ’נבורי (Kachanaburi). השמורה קיבלה את שמה מן הכפר הסמוך אליה במרחק של כ- 2 ק”מ, כפר ארוואן (Erawan). השמורה מיוחדת במינה ושופעת בסביבה מיוחדת  של עצים, סלעים, צמחייה בשפע, בעלי חיים שונים (במיוחד קופים), קיימות 4 מערות אשר ניתן להכנס אליהן ואוירה מיוחדת במינה. גולת הכותרת של השמורה היא מפלי ארוואן, המכונים גם בשם שבעת המפלים. הביקור בכל שבעת המפלים הוא למעשה חלק ממסלול אשר אורכו כ-3 ק”מ אשר במהלכו עוברים בין שבעה מפלים, אשר מקרוב ניתן לראות שנוצרו כתוצאה ממדרגות סלע. כל מפל יוצר מעין בריכה טבעית בקצהו, בריכות בעלות גוון תכלת – טורקיז עם מים קפואים.

כדאי מאד להביא אתכם בגדי ים, מתישהו מתרגלים לטמפרטורה של המים ואז מבלים שם לא מעט זמן. בסוף המסלול תראו כי המפלים מתחברים לנהר בשם קוואי יאי (Kwai Yai). הבילוי באזור השמורה הוא מרהיב ומיוחד. אפשר להעביר כאן מספר שעות ואף יום שלם (עד כמה שהמקום מאפשר בהתאם לשעות הפתיחה והסגירה של השמורה) בשלווה וברוגע. הסביבה הטבעית משרה אוירה פסטורלית וללא ספק זהו אחד המקומות המיוחדים הקיימים באזור לנוח ולהירגע. עוד פרט חשוב (ומעט פולני) שכדאי לשים לב אליו, המסלול הליכה מתפרש על דרך רטובה וחלקלקה.. כפכפים וסנדלי שורש יכולים להוות בעייתיות קלה כשרוצים לעבור ולקפץ בין הסלעים. נעלי הליכה טובות יכולות לפתור לכם את הבעיה.

כיצד מגיעים לשבעת המפלים (מפלי ארואן) מקנצ’נבורי
מטיילים המגיעים לכאן בוחרים לעשות זאת על ידי אחת משתי דרכים. האחת באופן עצמאי, לוקחים אוטובוס לאזור השמורה (צריך לקחת אוטובוס המגיע לארוואן והוא מוריד אתכם ממש בסמיכות לשמורה), השנייה דרך מאד פשוטה אשר מצריכה מכם להכנס לסוכנות תיירים והיא כבר תדאג לכל הפרטים. הדילים הבסיסיים כוללים הסעה לשמורה, אוכל, מקומות לינה באזור למי שמעוניין לבלות במקום יותר ממספר שעות ואף לחזור למחרת (למרות שהמלונות בקנצ’נאבורי עצמה נוחים יותר).

מתי להגיע לשבעת המפלים (מפלי ארואן)
כיאה לשמורת טבע מיוחדת ויפה, תיירים רבים ואף תושבים מקומיים מגיעים אל האזור. מומלץ להגיע לאזור המפלים בימי אמצע השבוע אז המקום פחות צפוף. במהלך הסופי השבוע תגלו כי המוני אנשים מגיעים למקום, ובמיוחד אל אזור שבעת המפלים, במידה ואינכם רוצים להיתקל בהמון רב, כדאי לתכנן את לוח הזמנים כך שתגיעו ביום אחר. אז כפי שציינו שמורת מפלי ארוואן היא אתר תיירותי מוכר ומפורסם בתאילנד, אשר תיירים רבים מגיעים אליו. וכמו בכל מקום תיירותי הכניסה אליו כרוכה בתשלום. המקום פתוח משעות הבוקר המוקדמות ונסגר עד שעות הערב (בין השעות 6:00- 18:00(. מומלץ להגיע בשעות הבוקר ולהרוויח כמה שיותר זמן כאן.