ריילי ביץ'

ריילי ביץ’

ריילי ביץ’ – Railay Beach

ריילי ביץ’ הוא חוף ים יפהפה בדרום תאילנד, אשר ממוקם בין קראבי (Krabi) ואו נאנג (Ao Nang). בשל צוקים גבוהים אשר חוסמים את דרך היבשה, הגישה אל החוף תהיה אך ורק דרך הים. ישנן מעבורות מקראבי (Krabi) או מקו פיפי (Ko Phi Phi) הסמוכות המגיעות אל החוף. חוף ריילי הוא יעד מאד פופולארי בקרב המטיילים מכל העולם וכמובן גם מישראל, אמנם החוף מעט צפוף ומרגיש לעיתים תיירותי ויש שיגידו יתר על המידה, אך אי אפשר להתעלם מהחוף היפהפה, צבע הטורקיז של המים המראה המרשים של הצוקים הנישאים מעלה מסביב והשלווה הנמצאת בכל פינה של החוף. החלוקה העיקרית של החוף מתחלקת לשניים. האזור המערבי, שם נמצא חוף ים יפה בו ניתן לרחוץ, מלונות ומקומות אירוח שונים בהם ניתן להתמקם למשך השהות בחוף, תמצאו בצד זה גם כן. כמו כן, קיים גם האזור המזרחי אשר פחות נגיש למטיילים לשם רחצה, משום שהוא מהווה אזור שיוט ומעגן של סירות. יחד עם זאת, מהצד המזרחי תוכלו לטייל ברגל ולהגיע לנקודת תצפית הממוקמת על ההר ומשם להמשיך אל לגונה הנמצאת על ההר גם כן. חוף נוסף אליו ניתן להגיע יהיה חוף או פראננג, הממוקם בצד המזרחי, מעט רחוק יותר. יש צורך בהקפה של אזור ההר בדרך אליו.

מטיילים רבים סולדים מעט מן ההמון הנמצא בחופים ומחפשים מעט את השקט והבדידות באזור ריילי ביץ’, אזור נהדר לעשות זאת, יהיה בחוף טון סאי (Ton Sai), אשר נמצא בקרבה אל הצד המערבי של ריילי ביץ’. ניתן להגיע אל חוף זה רק בשעות מסוימות, בשעות השפל, אז מתגלה יבשה דרכה ניתן לעבור אל החוף. אז מה בעצם אפשר לעשות כאן..? בתור התחלה יש את הבילוי האולטימטיבי היאה לחופי ים שמשיים. רביצה על החוף ולהשתזף בשמש (לא לשכוח קרם הגנה) זה דבר לגיטימי ואף כדאי. בנוסף לזה ניתן לצאת בחוף זה לצלילות מרהיבות במעמקי הים, יש לא מעט מראות בהן אפשר להביט מתחת למים. בנוסף לזה, מכאן גם ניתן לצאת לשנרקל, כך שאם לא עשיתם קורס צלילה בעבר או באחת ממדינות המזרח כמו פיליפינים או סרי לנקה, תוכלו ליהנות מחוויה מעניינת באזור הרדוד יותר וגם אם אתם צוללנים מנוסים, יש לא מעט מה לראות.

כבר אמרנו כי קיימים על באזור ריילי ביץ’ צוקים מרשימים בגודלם. מעבר לשהות בחוף היפהפה מטיילים רבים מגיעים אל האזור על מנת לטפס על הצוקים. לרוב מגיעים מטפסים מקצועיים, אך גם החובבנים יוכלו ללמוד את אמנות הטיפוס באזור. מבחינת התארגנות במקום לינה, כיאה למקום תיירותי יש מספיק מקומות בהם תוכלו להתארח וללון בטווח רחב של מחירים, ממלונות יקרים ועד גסטהאוסים פשוטים למטיילים. חיי הלילה בחוף תוססים וסביר להניח שלא תשתעממו. ברחבי ריילי ביץ’ יש מספר פאבים בהם תוכלו לבלות את הלילה ולבלות עד השעות הקטנות.