קרבי

קראבי

קראבי  –  Krabi

קראבי היא עיר בחוף המערבי באזור דרום תאילנד. העיר מונה כ-26,000 תושבים והיא עיר הבירה של המחוז כולו (מחוז קראבי).  העיר יושבת על שפת חוף אנדמאן (Andaman Sea) שבאוקיינוס ההודי, ולפתחו של נהר קראבי (Krabi River). מקראבי ממשיכים רבים לטיול בפוקט, קופיפי, או לוקחים טיסה לכיוון מזרח אל האיים קו סמוי, קופנגן וקוטאו, דרך שדה התעופה שבקו סמוי או סורטאני. ענף התיירות כאן, הוא אחד הענפים המפותחים ומהווה את מירב הפיתוח הכלכלי. החופים הקסומים, והאיים השונים באזור הופכים אותו ליעד שמטיילים רבים לא מפספסים. אם אתם בדרככם אל האיים של תאילנד, עצירה קטנה למספר ימים בקראבי מומלצת. העיר עצמה – קראבי טאון (Krabi Town) , יש שיגידו כי מעט יותר משעממת ואף אפורה ולכן מומלץ להתרכז באזור החופים. העיר גם מהווה נקודת התארגנות טובה ליציאה לטיולים באזור. מכאן רבים יוצאים גם אל ריילי ביץ’ שבאזור.


מערות המנגרובים – Mangroves Caves
מערות אשר מכילות ציורי קיר ישנים מהתקופה הפרה- היסטורית. הציורים מתארים את החיי התושבים באותה התקופה, בעלי חיים, ציפורים, אנשים ועוד מאפיינים שונים של החברה. המערות הן מערות מים וההגעה אליהן תהיה ע”י שיט. את המערות המנגרובים תוכלו למצוא בבור טור (Bhor Tor) וטאם פי טו (Tham Pwee Tho).

הן בוק קוראני נאשיונל פארק- Han Bok Khorani National Park
פארק מיוחד אשר ממוקם בסמוך למחוז עצמו. יש צורך במעט נסיעה, מרחק של כ-45 ק”מ,  אך היא משתלמת כאשר נכנסים אל הפארק ורואים את שפע הצמחייה, עצי המגרובים, נחלים ובריכות שונים אשר פזורים בכל רחבי הפארק.

קאו פאנום באנצ’ה  – Khao Phanom Bncha
פארק בקראבי, פחות מפורסם, אך לא פחות מרשים. בתוך הפארק נמצא הר פאנום באנצ’ה, עליו ניתן לטפס וליהנות מנקודת התצפית הגבוהה ביותר בכל המחוז. הטיפוס לא פשוט, אלו מכם שקצת פחות בכושר ימצאו את הטיפוס אולי מעט מאתגר, אך ללא ספק משתלם. לאחר התצפית מומלץ להמשיך להוואט טו (Huat Toh)- זהו מפל מים יפהפה אשר נשפך לכל אורך ההר, מהפסגה, נקודת התצפית וחזרה עד למטה.

שיט בסירות קאנו –Canoe Sailing
כבר ציינו שקראבי היא עיר אשר שוכנת לאורכו של חוף ים. אחת הדרכים לנצל עובדה זו היא להשכיר סירת קאנו קטנה, או סירת פדלים וליהנות מהים. אלו מביניכם שממש מעוניינים להתפנק יוכלו גם להשכיר מפעיל סירה, כך תוכלו להתרווח מהשיט להתבונן ולצלם, תוכלו גם להיעזר במפעיל המקומי אשר מכיר את האזור טוב יותר. במהלך השיט תוכלו להתרשם מהיופי הטמון בסלעי הגיר מסביב ומהצמחייה השופעת אלמוגים, שוניות וצמחי המנגרובים.

צלילה בקראבי – Diving in Krabi Scuba
באזור החופים של קראבי ניתן למצוא מספר מועדוני צלילה בהם ניתן להשכיר ציוד- חליפות צלילה, בלוני חמצן וכל מה שדרוש כדי לצלול באופן מקצועי. אלו מכם שלא צוללים, אך עדיין רוצים ליהנות מעולם המים יוכלו להשכיר שנורקלים וליהנות מצלילה אמנם חובבנית יותר, אך מהנה לא פחות. ברוכים הבאים לקראבי!