קו לנטה

קו  לנטה – Koh Lanta

קו לנטה, אי הממוקם באזורו הדרומי של מחוז קראבי (Krabi) בתאילנד (Thailand). האי מחולק לשני חלקים הנקראים לנטה נוי (לנטה הקטן) ולנטה יאאי (לנטה הגדול). שני האיים המדוברים יפים ומרהיבים, אך מבחינה תיירותית ודאי תבחינו כי זרם המטיילים לרוב נוהר לכיוונו של לנטה יאאי באזור חופי הים מדהימים. בתוך האי קיימת שמורת טבע, אשר הפכה לפארק לאומי על האי, השופעת ביערות גשם. מטיילים רבים נכנסים אל יערות אלו בכדי לטרק. כמו כן, קיימים מספר כפרי קבע וערים קטנות בהם מתגוררת אוכלוסיית התושבים המפוזרת על האי. האוכלוסיה הקיימת בקו לנטה ברובה היא אוכלוסייה של תושבים מוסלמים. ללא ספק, משווה למקום אוירה קצת שונה ופחות מתירנית ממה שתראו בתאילנד כולה.

צלילה ושנורקלים  בקו לנטה

כיאה לאי ועל אחת כמה וכמה, אי בתאילנד, חופים וים הם אלמנטים בסיסיים שתוכלו לראות כאן. ואם כבר הגענו לנקודה כל כך יפה ומיוחדת, לא מספיק להתרשם רק ממה שיש מחוץ למים, כדאי ומומלץ לבקר גם בעולם שמתחת. קיימים מספר מועדוני צלילה אשר יספקו לכם ציוד והדרכה וייקחו אתכם לנקודות מרהיבות בהם ניתן לראות בעלי חיים מימיים שונים, מגוון עצום של דגים, שוניות מיוחדות וצמחייה תת- ימית האופיינית לאזור, הן בצלילה והן בשנרקול.

רכיבה על פילים  בקו לנטה

לכל אחד מכם ודאי קיים לפחות חבר אחד שחזר מתאילנד וכשהוא הראה לכם את אלבום התמונות שלו, ודאי ראיתם סדרה של תמונות בהם הוא רוכב על פילים. אז אם במהלך הטיול שלכם, עוד לא הספקתם לבלות ברכיבה על פילים ואתם ממש לא רוצים להיות יוצאים מן הכלל, אז אל דאגה. גם בקו לנטה תוכלו להנות מהאטרקציה המדוברת, העוברת במסלול יפהפה הכולל הליכה צמודה על החוף במהלכו ניתן להתפעל מהנוף היפהפה של הים והגלים.

חופים בקו לנטה

כבר ציינו שקו לנטה מחולקת לשני איים, הגדול והקטן, ברחבי שניהם תוכלו לגלות כי יש מבחר לא קטן של חופי ים מיוחדים במינם. אם אתם נמנים על סוג המטיילים אשר מחפש מקומות בהם מתרכזים מרבית המטיילים, מהסוג המחפש את החופים בהם יש יותר אקשן עם עוד חבר’ה בגילכם בעלי סטטוס זהה, מומלץ להגיע להאד קלונג דאו (Had Khlong Dao) או להאד קלונג נין (Had Khlong Nin), אלו הם החופים העמוסים יותר בקו לנטה, אשר ממוקמים באזור המערבי של האי, בהם גם חיי הלילה יותר תוססים, ואף תוכלו למצוא בהם פאבים אשר כולם מגיעים אליהם. כמו כן, אם אתם מחפשים להתרחק מכל המטיילים ואתם רוצים למצוא את החופים השקטים יותר בהם יש פיסת חול מבודדת שבה תוכלו לשבת עם ספר ולשמוע רק את רחש הגלים, כדאי להדרים- שם קיימים חופים ריקים יותר.