קאטה ביץ', פוקט

קאטה ביץ’

חוף קאטה – Ban Kata

חוף קאטה הוא חוף המהווה חלק מן האי פוקט (Phuket), האי הגדול ביותר בתאילנד המוכר כיעד נופש פופולארי ומפורסם אשר כמעט כל מטייל ימצא את עצמו שם פעמיו אל חופיו. כאמור, כל מטייל ימצא עצמו מגיע לאזור, ובשל מהגוון החופים הקיים ניתן לערוך טיולים שונים עם אופי שונה. קאטה ביץ’  הוא חוף אשר יהיה אידיאלי למשפחות המגיעות לנפוש בתאילנד, תוכלו לראות כי בעיקר מגיעות לכאן משפחות מבריטניה  וסקנדינביה, והוא נחשב לחוף שלישי ברמת העדפה בקרב מטיילים (אחרי פטונג וקראון). ללא ספק עם השנים קאטה ביץ’ שינה את אופיו וקהל היעד שלו. בשנות ה-70 המקום היה מקום מפלטם של היפים ואנשים בעלי אופי “זרוק” אשר הגיעו לאזור בשביל להנות מן החוף הבתוליות שלו השקט השלווה והטבע. בתחילת שנות ה-80 נפתח על החוף קלאב מד, הקרוי גם בשם “מועדון הים התיכון”, והאוכלוסייה אשר הגיעה לנפוש בחוף קאטה השתנתה ללא היכר.

 

מבחינת מיקום גיאוגרפי בפוקטקאטה ביץ’ ממוקם בין חוף קארון לקאטה נוי. הוא מורכב משני מפרצים קטנים הנראים כמפרץ אחד גדול. הדרומי, הקרוי בשם הקאטה נוי (Kata Noi) והמפרץ השני הקרוי בשם קאטה (Kata). למעשה מדבר במפרץ קטן המתפרש על אורך של כ- 1.5 ק”מ. כך שהאווירה כאן מעט יותר רגועה וסולידית ולא רועשת והומה כמו שתמצאן בחוף פטונג הסמוך. תוכלו להבחין כי החלוקה לאזורים תהיה בהתאם לאופי הטיול. הקאטה נוי הוא האזור השקט יותר, בו תוכלו למצוא מקומות לינה לא יקרים, מסעדות עם מחירים זולים, שקט ושלווה. אזור זה נחשב להרבה יותר סולידי, כך שאם הגעתם לאזור בשביל לחפש שקט, מומלץ מאד להתמקם כאן. באזור קאטה, תגלו כי שוכן לו הקלאב מד שכבר הזכרנו, ובהתאם לכך, יגיעו מטיילים המחפשים בידור אינסופי, המולה ומעט יותר רעש, כבר אמרנו, אמנם לא כמו פאטונג, אבל ללא ספק, גם כאן יודעים לחגוג כהוגן. רבים יוצאים מכאן לאי ג’יימס בונד – פאנג נגה.

ניתן לטייל באזור בכל ימות השנה, אך העונה האידיאלית להגיע לחוף קאטה תהיה בין חודשים נובמבר לאפריל. על החוף תוכלו ליהנות ממגוון לא קטן של פעילויות בהן תוכלו להעביר את הימים. גלישה בעונה הגשומה, אז הגלים גבוהים למדי. אפשר גם להנות מהפלגות שיט על גבי סירות- פעילות שמאד מתאימה ומנוצלת על ידי משפחות המגיעות לאזור. כמו כן, תוכלו גם ליהנות מסיורים רגליים באזור החוף, ספורט ימי מגוון כמו ג’ט סקי, מצנחי רחיפה על גבי החוף. וכמובן הבילוי האולטימטיבי שמתאים לכל מטייל, אך במיוחד למטייל העצלן, לשכב על החול החם, עם משקפי שמש על העיניים, מרוחים במיטב קרם ההגנה, ובידכם שייק פירות אשר קניתם באחד מן הדוכנים שעל החוף. אז בין אתם מטיילים שמחפשים שקט ושלווה, או מטיילים אשר הגיעו בשביל מעט יותר אקשן.. הגעתם לחוף הנכון.