צ'יינה טאון, הרובע הסיני של בנגקוק

צ’יינה טאון

צ’יינה טאון, בנגקוק – China Town

צ’יינה טאון בנגקוק, או בעברית סין הקטנה, כשמה כן היא. רובע קטן בבנגקוק (Bangkok), בירת תאילנד, בעל מראה וחזות שלא היו מביישים את סין עצמה. המקור של הרובע הסיני בבנגקוק מגיע משכונות המהגרים אשר התמקמו בבנגקוק והצליחו בדרך מופלאה למדי לשחזר את המראה, האווירה ואותנטיות של סין. אם זה על ידי הצבעים, הריחות והטעמים שתוכלו לגלות בין הדוכנים המגוונים והחנויות השונות. מי שביקר בעבר בסין וודאי אף יוכל לזהות פרטים קטנים מוכירים כמו פנסים סינים צבעוניים תלויים ברחובות. הרובע הסיני בבנגקוק זהו אחד האזורים היותר צפופים (אם לא הצפוף ביותר) הקיים בבנגקוק. זה אולי נשמע רע, כשאומרים על מקום שהוא צפוף, אך במקרה של צ’יינה טאון, יש משהו מסקרן באזור בבנגקוק, בקצב שבו הדברים מתנהלים, במהירות, ברעש, בהמולה כאן ואי אפשר שלא להיסחף יחד עם הזרם ולהנות מכל רגע. תגלו כי ברחבי הרובע יש לא מעט סימטאות בהן כדאי לטייל ולעבור, לא מעט דוכנים וחנויות עם רוכלים קולניים למדי (שלא יביישו את השווקים אצלנו בארץ..).

מומלץ מאד לעבור באזור השוק.

 

גם אם אינכם מתכננים לרכוש דבר משם ואינכם זקוקים למאכל כזה או אחר, כדאי מאד להגיע רק בשביל להתרשם מהאווירה וממגוון הדוכנים (חלקם ממש מוזרים, חייבים להודות) אשר קיימים שם. תוכלו למצוא בצ’יינה טאון הכל מהכל, מדברים שחיפשתם מראש ועד הפתעות שתיתקלו בהן בדרך כמו תרופות מסורתיות שונות, אפרסמונים מיובשים, ראשי קרפיונים וזאת רק ההתחלה, חכו שתיכסנו לחנויות הזהב (כנראה שלא באמת תרכשו שם משהו.. אבל למה לא?). מלבד דוכנים ושלל דברים שתוכלו לקנות (או לא) בצ’יינה טאון, תוכלו להתרשם מכמה מבנים מאד מרשימים הקיימים בכניסה אל הרובע. הווט טרימיט, הוא מקדש ובו יש פסל גדול מאד של בודהה. ואם כבר דיברנו על מקדשים, אז במהרה תגלו כי ברחבי כל הרובע יש הרבה מאלו. אם תחליטו לנסות לצמצם את הרשימה של אילו מהם תבחרו לראות, נמליץ ללכת למקדש פרח הדרקון, או לפי השפה המקומית וואט לנג ני יי. מומלץ גם להגיע אל סמטת הסאמפנג ליין (Sampeng Lane), שם יש מדרחוב צבעוני ומפותל החוצה את כל צ’יינה טאון בעל תפאורה מקושטת סטריאוטיפית של המזרח.  ובשביל למצוא סמטה בה יש אוכל סיני טוב  מומלץ לחפש את סוי איסאראנופאפ (Soi Issaranuphap)

 

למי שרוצה קצת להתמקם באזור מבחינת רחובות, אז מרכז הרובע של צ’יינה טאון מתפרש על רחוב יאוואראט (Yaowarat) (יכול להיות מאד יעיל בשיח עם נהגי מוניות). יותר מזה, אין לכם מה לחפש או להסתובב עם מפה של האזור. קודם כל, כי צפוף והומה אדם שם. ודבר שני, חלק מהחוויה של הביקור בצ’יינה טאון הוא פשוט להסתובב בין הסמטאות, ללכת ולבדוק מה שרק אפשר.