מפרץ פאנג נגה, פוקט, תאילנד

פנג נגה

מפרץ פנג נגה – Phang Nga

מפרץ פנג נגה, הידוע גם בשם  “אי ג’יימס בונד” אזור מפרץ יפהפה בסמוך לפוקט (Phuket) בתאילנד (Thailand). האטרקציה המרכזית של המפרץ, אותה מוכרחים לראות היא הים עצמו. המים בעלי גוון ירקרק בשילוב של צוקים קרסטיים היוצאים ממנו משווים למפרץ מראה יפהפה ומיוחד במינו. פנג נגה היא נקודה אליה מגיעים כאשר הולכים לבקר באי פוקט. הטיול לכאן לרוב יהיה טיול הנמשך יום. אזור זה מפורסם גם בשל היותו אחד האתרים בהם צולם הסרט של ג’יימס בונד “האיש בעל אקדח הזהב”, למי שבקיא בז’אנר.. ללא ספק, עצם היותו של המפרץ אחד הסטים לסרטים המוצלחים של ג’יימס בונד הפך את המקום לפופולארי ומפורסם יותר משהיה בעברו. יחד עם זאת, למרות פרסומו הרב, יעד זה עדיין מהווה נקודה טובה “לברוח” מן התיירות ההומה הקיימת בפוקט. אל תצפו למפרץ מבודד, אך תוכלו למצוא כאן כמה פינות של שקט ושלווה.

ציינו כי מרבית המטיילים מגיעים לכאן ליום אחד.. לאותם מטיילים המעוניינים לבקר בפנג נגה ליותר מיום אחד של טיול, וירצה להשתקע בה מעט, נספר כי באזור קיימים מקומות לינה ויהיו אף סוכנויות למטיילים אשר יציעו לכם סיורים נוספים קיימים באזור. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מלבד המפרץ המיוחד, אזור פאנג נגה אינו שוקק חיים ואין יותר מדי מה לעשות בו. במהלך הביקור במפרץ, מומלץ לקחת שיט אשר יחשוף לפניכם את הנוף המיוחד של המפרץ מזוויות שונות, גולת הכותרת היא אותם הרים קרסטיים אותם ציינו לא מכבר.

הכפר המוסלמי באזור מפרץ פאנג נגה

הזכרנו כי המפרץ הימי הוא מרכז הסיור פנג נגה, אך ניתן לשלב את הסיור הימי במפרץ עם ביקור בכפר המוסלמי. הכפר המוסלמי זהו כפר “הצף” על המים. מדובר בכפר קטן, אשר בנוי על יסודות של קורות עץ המהוות מעין קרקע, ומן הצד נתמכות על ידי הצוקים. תמיכה זו משווה לכפר מראה כאילו הוא צף על פני המים. המקום קטן ומיוחד, מעין אי בלב ים. גם ההגעה אליו תהיה לאחר שעה של הפלגה, כך שבעצם ההגעה אל האזור, מרגישים כאילו מגיעים לכפר קטן ומבודד בלב שום מקום. ניתן ואף כדאי במהלך ההפלגה לעגון את הסירה ולהיכנס אל הכפר. הטיול בו מיוחד למדי. אחד הדברים אשר בולטים בכפר ומושכים אליו את מרבית המטיילים המגיעים לכאן הוא השוק. השוק, כמו הכפר, לא גדול במיוחד, קטן וצנוע. הסחורה הנמכרת כאן יכולה לנוע מבגדים ועד תכשיטים, אשר עשויים עבודת יד על ידי תושבי המקום, מחומרים הקיימים על האי. שרשרות עשויות מפנינים שנמצאו על החוף, צמידים מצדפים הם רק חלק ממה שתראו כאן. כמו כן, אחד הדברים שמוכרחים לעשות, הוא פשוט לטייל בכפר, להתבונן בדרך החיים של התושבים המקומיים, בפשטות בה הם חיים ובשגרה היומיומית שלהם המהווה אטרקציה תיירותית.