פאטונג ביץ - פוקט

פטונג ביץ’

פטונג ביץ’- Patong Beach

פטונג ביץ’, רצועת החוף הממוקמת במרחק של כ-45 דקות נסיעה מנמל התעופה של פוקט (Phuket), באזור החוף המערבי. רצועת החוף המדוברת היא אזור מאד פופולארי ומתוייר. נקודה תוססת ומלאת חיים של העיר הגדולה פטונג. הפטונג ביץ’ היא נקודה נהדרת לעצור בה ולטעום מהכל ובמנות גדולות. יש כאן מכל הבא ליד, מסעדות טובות לאכול בהן, פאבים ומסיבות בהם תוכלו לבלות את הלילה, מגוון מקומות לינה הכוללים מלונות מפוארים ובתי הארחה יקרים פחות, שלל מקומות לבזבז בהם את הכסף ברכישת מתנות ומזכרות (תגלו כי דיי זול כאן) ועוד מגוון אטרקציות אשר האזור חובה בתוכו. ומעל לכל אלו, אל לשכוח כי מדובר ברצועת חוף, משמע יש כאן ים. נקודה נהדרת לעצור בה ולבלות על כסא שיזוף מספר שעות ביום, לתפוס קצת צבע והכי חשוב, לנוח. יש לקחת בחשבון כי המקום מתוייר והומה אדם, תוכלו לראות כאן מטיילים מכל העולם, במיוחד מאירופה וכמובן ישראל. יחד עם זאת, ניתן גם למצוא אזורים שקטים יותר. באזור פטונג ביץ’ במרחק נסיעה של 10-15 דקות קיימים חופים נוספים, חלקם עמוסים פחות באנשים (חוף פרדייס Paradise Beach המבודד יותר), חופים בהם ניתן לגלוש (למשל חוף קאטה Kata Beach בו יש גלים גבוהים למדי) וגם חוף קארון המפורסם. כמו כן, ברחבי החוף ניתן להשכיר קטנועים ולהתנייד ברחבי האזור מבלי להיות תלוי בתחבורה ציבורית. הצונאמי המפורסם שפרץ בשנת 2004, לא פסח גם על חוף זה וכיום, לא נותר זכר וסימן לאותו אסון אשר פקד את החוף. רבים יוצאים מכאן לסיור באי ג’יימס בונד – מפרץ פנג נגה.

צלילה בחוף פטונג- Diving
אז כיאה לחוף ים אשר ממוקם בתאילנד, לא מפתיע כי ניתן לערוך כאן צלילות ובוודאי לא מפתיע כי יש לא מעט מועדוני צלילה אשר ישמחו לספק לכם שירותים אלו. הפרט הקטן שכדאי לכם לדעת כי פטונג מוכרת כאחד מעשרת אתרי הצלילה המובילים בעולם. כך שיכול להיות שכבר ראיתם דגים, ועוד מגוון בעלי חיים ימיים, אך כנראה שכאן מדובר במראות מיוחדים במינם בקנה מידה עולמי.

חיי הלילה בחוף פטונג– Night Life
כבר ציינו כי חיי הלילה בפטונג ביץ’ הם סוערים במיוחד, נזכיר ונוסיף כי קיימות כאן מאות מסעדות, בארים ומועדוני לילה. מרבית המקומות מרוכזים באזור אשר נקרא הסוי בנגלה (Soi Bangla), כלומר, דרך בנגלה. כמו כן, קיים אזור בילוי נוסף אשר קרוי בשם הפרדייס קומפלקס (Paradise Complex), אזור זה מוכר כמרכז מקומות הבילוי של הגייז.

בית חב”ד- פטונג ביץ’
כפי שציינו יש לא מעט, בלשון המעטה, ישראלים המגיעים לרצועת חוף זו. חשוב לציין כי גם כאן קיים בית חב”ד, אשר מארגן ארוחות שישי קבועות. ובמידה ואתם נמצאים בפטונג ביץ’ בזמן חג כלשהו, מתקיימים כאן ארוחות חג כהלכתן. מטיילים ישראלים רבים מגיעים לכאן להרגיש אווירת שבת או ארוחת חג במהלך הביקור בפטונג.