פול מון

פול מון פרטי

מסיבת הפול מון  – Full Moon Party

ים, חול, מוסיקה, אלכוהול, חבר’ה צעירים וירח מלא, הם חלק קטן מהאווירה השמחה והתוססת במסיבות הפול מון בתאילנד. כידוע, באיי תאילנד ישנו פיזור תיירותי לא קטן. בחלק מן האיים יותר ובחלק פחות, אך מסיבות הפול מון המפורסמות בחוף הדרין בקו פנגן, הן אלו אשר מושכות אל האי המיוחד כמות עצומה של מטיילים מכל העולם ומישראל בפרט, בכל חודש, כאשר הירח מלא.


חוף האדרין – Haad Rin, החוף של מסיבת הפול מון

בדרום האי קופנגן שוכן חוף האדרין, אשר מחולק לשני חלקים הסן-סט (Sunset) והסן-רייז (Sunrise). האדרין הוא אחד מחופי הרחצה הצפופים ביותר שניתן למצוא באי קו פנגן. מצויד בהמון גסטהאוסים, מסעדות ושלל חנויות שונות אשר יספקו מענה לכל תייר, ערוך אזור החוף לקבל את פניהם של המוני התיירים המגיעים פעם בחודש בכדי ליהנות ממסיבת הפול מון. כפי שציינו, פעם בחודש, כאשר הירח מלא ושוטף באור את כל אזור החוף (וכמובן שיש גם את התאורה המתאימה), מתקיימת מסיבת הפול מון, אשר נחשבת לאחת המסיבות היותר סוערות שאפשר למצוא בתאילנד. המוני מטיילים מפזזים ורוקדים לאורך כל הלילה, נהנים ממוסיקה מגוונת, בארים ודוכנים פזורים אשר מספקים שתייה בשפע, כשברקע תמונת הים היפהפה. ללא ספק עם אוירה כזאת קשה להישאר אדיש ולא להיסחף עם כולם באווירה האנרגתית הקיימת.

מתי כדאי להגיע לפול מון
כאמור, פורמט מסיבות הפול מון הוא פורמט המתקיים פעם בחודש, חשבון פשוט אומר שתים עשרה מסיבות בשנה, כך שלא משנה באיזה תקופה הגעתם לאזור קו פנגן, בין אם היא תיירותית יותר, או תיירותית פחות, תמיד תגלו כי פעם בחודש, באופן קבוע, תתקיים המסיבה. יחד עם זאת, אסור בשום פנים ואופן להישאר אדיש ואף רצוי לתכנן מראש את זמן ההגעה. כדאי להגיע אל אזור החוף מספר ימים עד שבוע לפני תאריך הפול מון, בכדי למצוא מקום לינה. כבר ציינו כי יש לא מעט מקומות לישון בהם, ולא מעט גסטהואסים אשר פתוחים לכל הקהל התיירותי, אך מי שלא היה שם ולא ראה, כדאי שיכין את עצמו מראש.. יש קהל גדול. גדול מאד. ולמרות ריבוי מקומות הלינה, בימים שלפני הפול מון הם מלאים עד אפס מקום, כך שאל תחכו לערב המסיבה בכדי להגיע לאזור. חבל לגלות כי אין איפה לשהות ואז תמצאו את עצמכם מדלגים מגסטהאוס אחד לשני ללא מענה. בשביל למנוע את האכזבה והטרטור, בהחלט כדאי להגיע כמה ימים לפני, אז תוכלו להתמקם בכל מקום אשר עולה על רוחכם. רבים מגיעים לפול מון גם מהאי קו סמוי. תוכלו לרכוש כרטיסים בכל סוכנות נסיעות בחוף צ’אוונג. יוצאים, וחוזרים בבוקר. יש אפילו כאלו המגיעים ישירות מהאי קו טאו! ללא ספק, כל מטייל אשר מגיע לתאילנד,  יודע כי הוא אינו יכול לפסוח על המנהג הנהדר של מסיבות הפול מון. בין כל האיים והאתרים השונים, זהו אתר שחובה להגיע אליו. ואם לא הגעתם בזמן, נסו לתפוס לפחות את מסיבת ההאף מון.  תהנו!!!