סוקומוויט, בנגקוק, תאילנד

סוקומוויט

סוקומוויט – Sukhumvit

הסוקומוויט הוא אחד האזורים המוכרים ופופולאריים בבנגקוק (Bangkok) בתאילנד (Thailand), בהם מטיילים מתמקמים ומבקרים בו. אזור סוקומוויט הוא למעשה רחוב אשר מתפרש על גבי מספר סמטאות (סוי – Soi, בשפה המקומית). כידוע, קיימים ברחבי בנגקוק מקומות רבים בהם ניתן לשהות וכמובן יש גם הרבה להספיק ולראות. דרך טובה מאד “למזער נזקים” ולמצוא מקום בו תוכלו לנצל את הפוטנציאל הקיים בבנגקוק למשך אותם ימים בהם תשהו באזור הוא להגיע לאזור הסוקומוויט. כפי שכבר ציינו קיימים מספר אזורים פופולאריים (למשל הקאווסן) אותם אף מטייל ישראלי אינו מפספס ויכול להיות אף שיבחר להתמקם בהם. לאזור הסוקומוויט יש יתרון ברור בעצם היותר ממוקם בקרבה יחסית לשני קווי הרכבת המצויים בבנגקוק, הרכבת העילית והרכבת התחתית אשר נפתחה לפני מספר שנים בשנת 2004. ואם כבר הזכרנו את הרכבות, אז כמה מילים על התנועה בבנגקוק. התנועה בעיר הבירה של תאילנד היא אחד החסרונות שלה. מצד אחד העיר גדולה ומציעה למטייליה מכל הבא ליד, אך מצד שני כבישיה סואנים וצפופים בצורה ניכרת. בעקבות עובדה זו דרך נוחה ויעילה מאד להתנייד ברחבי העיר תהיה דרך קווי הרכבת. בשעות מסויימות בנגקוק עמוסה בפקקי תנועה, חוויה לא כל כך נעימה. באופן דיי ברור נסיעה ברכבת חוסכת את הבלאגן הנלווה לתחבורה הקיימת על הכבישים בבנגקוק.

מלבד היתרון מבחינת מיקומו של אזור סוקומוויט בסמיכות לקווי הרכבת, אזור זה הוא מקום מוכר ומתוייר אשר מושך אליו מטיילים מכל העולם, בהתאם לכך המקום ערוך ומוכן לתיירים מכל בחינה. מקומות לינה, מסעדות, מקומות בילוי.. אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שמשעמם לא יהיה פה. המקום פעיל ותוסס ותמיד יהיה הומה אדם.

אז מה תמצאו באזור סוקומוויט?

אז ציינו מדוע כדאי לשהות באזור סוקומוויט ואת יתרונותיו של אזור זה כמקום לבקר בו ולהתמקם בו. אז מה בעצם יש כאן? סוקומוויט הוא רחוב מאד ארוך, אם נהיה יותר מדוייקים נאמר כי הוא הארוך ביותר הקיים בבנגקוק, וכאמור מורכב מסמטאות רבות לאורכו. במהלך כל הרחוב קיימים אזורים תוססים יותר ותוכלו גם למצוא אזורים מעט יותר שקטים (שקט באופן יחסי). כמו כן, אזור זה מלא בחנויות, קניונים ממוזגים ומרכזי קניות בהם ניתן לערוך קניות מכל הבא ליד במחירים זולים במיוחד. חיי הלילה באזור זה שמחים ותוססים. קיימים מרכזי בילוי שוקקי חיים, פאבים, מסעדות, מועדונים בהם ניתן לבלות עד השעות הקטנות של הלילה. מבחינת מקומות בהם ניתן להתמקם לתקופה בה תשהו בבנגקוק, תוכלו למצוא כאן ממלונות פאר ועד מקומות קטנים יותר (וכך גם המחיר זול יותר, למרות שמדובר במחירי תאילנד.. מלכתחילה זול פה) בהם ניתן להתמקם. כל מטייל מתכנן תקציבית את הטיול שלו באופן שונה, כל האפשרויות קיימות, אתם רק צריכים לבחור.