משולש הזהב, תאילנד

משולש הזהב

משולש הזהב – Sop Ruak

משולש הזהב זהו אזור של משולש גבולות בין 3 מדינות: מיאנמר (Myanmar)- לשעבר בורמה, לאוס (Laos) ותאילנד (Thailand) הממוקם על גדות נהר המקונג (Mekong River). בעבר אזור זה היה מוכר כאזור אשר היה בשליטתן של כנופיות ומאפיות והיווה אזור של רשת הברחות סמים במזרח אסיה. הסחר בסמים באזור נעצר על ידי השלטונות וכיום אזור זה מהווה אזור מסחרי בו מועברים לצרכי מסחר גידולים חקלאיים חוקיים. שטחי הגידולים כיום הם אותם אזורים בהם היה נהוג לגדל את הסחורה הבלתי חוקית. כיום, מלבד היותו של משולש הזהב אזור מסחרי, הפך המשולש למקום תיירותי גם כן. יחד עם זאת, אם אמרנו מסחרי, כך צפו גם מהתיירות באזור לאופי שכזה.

היכל האופיום – Hall of Opium
מוזיאון מרשים הכלל בטיול במשולש הזהב ומציג את נושא הסמים ואת משמעותם וכוחם הרבה בעולם. המוזיאון עצמו הוא אחד המוזיאונים המודרנים הקיימים באזור משולש הזהב, הן מבחינת המבנה והן מבחינת הצגת התוכן. הסיור ארוך ויכול להימשך בין שעתיים לשלוש, אך יחד עם זאת מרתק ומעניין, כך שזמן הסיור חולף במהירות. כניסה כרוכה בתשלום ועולה כ- 300 באט. המוזיאון נמצא במרחק של כמה דקות נסיעה ממשולש הגבולות עצמו.

דוי טונג – Doi Tung
בדוי טונג תוכלו למצוא אטרקציה שמתבססת בעיקר על יופי המקום, היא גני המלכה האם. המקום מציג את ביתה של המלכה האם, מבנה מעץ מפואר, ומבנה הנסיכה, למעוניינים יש סיור במודרך בשפה התאית.. מי שאינו מבין את השפה יסתפק בהתבוננות. מלבדם קיימים גני פרחים יפהפיים אשר מתוחזקים בצורה מופלאה. הנוף יפהפה. מומלץ. גם כאן הכניסה כרוכה בתשלום, אך לזכותם ייאמר שכל הכנסות מסיור במקום הולכות אל התושבים המקומיים. יש שייטענו כי זו דרך למנוע מהתושבים המקומיים לחזור ולגדל אופיום על ידי כך שדואגים להם להכנסה קבועה. לכל המעוניינים להגיע אל גני המלכה האם, הם ממוקמים על הדרך שבין מאי סאי (Mae Sai), צ’אנג מאי  וצ’אנג ראי (Chang Rai).

פסל הבודהה הגדול
אחד הסמלים הידועים של משולש הזהב הוא פסל הבודהה הנראה ממרחקים. הפסל עשוי מזהב ולצידו שני פסלי ענק מאבן של פילים מעוטרים. אם לומר את האמת, באזור זה פסל הבודהה שתראו מייצג את מקסימום הרוחניות אשר תמצאו באזור. זה גם המקום לציין כי אם אתם מגיעים לאזור במטרה למצוא נקודה רוחנית אותנטית, אז כדאי לדעת שכאן לא תמצאו אותם.

קניות בלאוס
כפי שכבר ציינו מקודם, הטיול במשולש הזהב הוא ברוב טיול באופי תיירותי – מסחרי. לכן, אל תתפלאו אם תגלו מטיילים רבים אשר מנצלים את ההזדמנות בזמן הביקור במשולש הזה, “לקפוץ” ללאוס למסע קניות קצר. היציאה לרוב תהיה ספונטנית, כל מה שצריך לעשות, הוא לתפוס סירה המגיעה ללאוס ממשולש הגבולות לרכוש כל שעולה על דעתכם ולחזור לתאילנד.