מה הונג סון, תאילנד

מה הונג סון

מה הונג סון – Mae Hong Son

מה הונג סון, עיר השוכנת בצפון תאילנד (Thailand), בחלקה המערבי שם היא נושקת לגבול עם מיאנמר (Myanmar), בורמה לשעבר. עיר יפהפה בעלת נוף מרהיב של הרים ויערות המקיפים אותה. הייחוד של מה הונג סון בא לידי ביטוי בשילוב המעניין אשר נעשה בה. שילוב של ישן עם חדש. מה הונג סון ביסודה היא עיר עתיקה, אך השינויים המודרניים אשר נעשו לאחרונה, לא איחרו להגיע גם לכאן. כך שניתן לחוש את הישן והחדש בו זמנית. מקור השם מה הונג סון, הוא עיר שלושת הערפילים. הכוונה לטל הבוקר, ערפל הגשמים וערפל העשן הנובע מדליקות הקורות  באזורים המיוערים על ידי החום.

 

פה סוואה – Pha Sua

אזור יפהפה של מפל מים עצום במימדיו. נשפך לגובה של 20 מטרים ורוחבו של המפל 30 מטרים. ללא ספק, מדובר כאן במפל אימתני למדי, אשר רק מלהביט ולהקשיב לעוצמה בזרימתו מבינים עד כמה הטבע ענק ועד כמה אנחנו קטנים לידו. למעשה, מוצא הנחל הוא מנהר המה סא נגה (Mae Sa Nga) אשר זורם במיאנמר. יש לו 6 שלבים שונים (כלומר 6 מפלים שונים), כאשר הפה סוואה הוא רק חלק אחד מהם.. כבר ציינו כי הטבע אימתני ועצום? המפל ממוקם במרחק של כ- 25 ק”מ ממה הונג סון, כך שמי שמתכנן לבקר בו צריך לקחת את הכביש המוביל אל הדרך לפאי (Pai).

מערת הדגים

מערת הדגים במה הונג סון היא תופעה דיי מעניינת. המערה הממוקמת בתוך מאגר מים כאשר בתוכה זורם נחל ובו קיימים מגוון רב של דגים שונים (במיוחד דגי שמפנון). מחוץ למערה יש מאגר מים לא מבוטל, מתפרש על שטח פתוח, אשר הדגים ממעטים לצאת אליו. מדי פעם תוכלו להבחין בדג או שניים המציצים החוצה, אך בשביל באמת להתרשם מן הדגים במערה, צריך להביט מבפנים. לא ידוע מה הסיבה הגורמת לדגים להישאר במערה ולא לצאת החוצה למאגר החיצוני לה. מערת הדגים נמצאת במרחק של כ- 17 ק”מ ממה הונג סון (כדאי לנסוע על כביש מספר 1095).

פוי סנגלונג פסטיבל – Poy Sanglong Festival

מי שמתכנן להגיע למה הונג סון בחודש מרץ, יתמזל מזלו ויוכל לחוות את האוירה בעיר בתקופה של אחד מהחגים המסורתיים הנערכים כאן. דרך נהדרת ליהנות מן העיר היא לחוות את התרבות והמנהגים הקיימים בה. פוי סנגלונג פסטיבל זהו יום חג לבני הנוער (בנים בני 7- 14(. מקורו באבות קדמונים בורמזים. לחג יש את המאפיינים והמנהגים שלו, שביניהם בולטים המאכלים המיוחדים במוכנים לכבוד חג זה. טקס זה נהוג לחגוג גם במיאנמר, כנראה שהקרבה הגיאוגרפית ביניהם גורמת לזהות מסורתית מסויימת. הטקס נמשך 3 ימים אשר במהלכו הילדים לבושים כנסיכים (סמל של בודהה, אשר לפני ההתגלות הרוחנית היה נסיך בעצמו, הלורד בודהה). בכל זמן זה אותם בנים נישאים על כתפיהם של גברים הקרובים להם. ביום השלישי הם מוסמכים להיכנס למנזר לתקופה של שבוע אחד לפחות.