קארון ביץ', פוקט - תאילנד

חוף קארון

חוף קארון – Ban Karon

על האי פוקט (Phuket) שבתאילנד (Thailand), קיימים לא מעט חופי רחצה בהם ניתן לבלות ולנפוש בדרכים מגוונות. המובילים הם פטונג, קאטה וקארון. חלק מן החופים יותר הומים במטיילים, חלק מהם עמוסים במיוחד בעונה, וחלק שקטים יותר. על האי פוקט מטיילים רבים מכל הסוגים יוכלו למצוא עצמם בהתאם לסגנון טיולם ובהתאם לאווירה אותה ירצו לחוות בכל רגע נתון, הכל תלוי בחוף הנבחר.

חוף קארון, הוא חוף אשר בעונה המתאימה מתוייר למדי, אך יחד עם זאת, חשוב לציין כי החוף יותר סולידי מן החופים המתויירים השונים על האי, גם בעונה אשר מגיעים אליו מטיילים רבים, עדיין קיימת בו אוירה שונה מאשר החופים הסמוכים, אוירה רגועה ושלווה יותר. כמו כן, תגלו כי משפחות רבות מגיעות לאזור ומוצאות כי זו נקודה אידיאלית לחופשה משפחתית.

 

חוף קארון היפהפה, בעל רצועת חוף ארוכה ויפה המתפרשת לאורך של כ- 5 ק”מ, ים כחול ויפהפה, ולמעשה ניתן למצוא בו כל מה שדרוש בשביל ליהנות מחופשה רגועה. יש מגוון בתי מלון מצויינים ברמות שונות (הכל בהתאם ליכולת הכלכלית) לאורך החוף אשר ניתן להשתקם בהם, בין אם אתם מטיילים יחידים, בקבוצה או משפחה המגיעה לכאן. יש לא מעט מסעדות ובתי קפה  מעבר לכביש בהם ניתן לסעוד ולבלות בסגנון בישול תאי מקומי, עם מבחר המאכלים. ואף קיימות גם מסעדות עם סגנון בישול מערבי (למקרה שאתם מתגעגעים לאוכל של הבית, או שכבר מיציתם את האוכל המקומי). כמו כן, קיימות נקודות להחלפת כספים רבות בקארון ביץ’, כך שאין צורך להתארגן מראש ותמיד תמצאו דרך להסתדר מבחינה כספית. חובבי הקניות יוכלו למצוא חנויות רבות בהם יוכלו לבזבז את מיטב כספם על קניית מזכרות, מתנות וכל מה שתחפצו. מיותר לציין שכמו בכל חוף ים שמכבד את עצמו בתאילנד, גם כאן לא תתאכזבו ותגלו כי יש לא מעט נקודות בהן תוכלו להנות ממסאז’ מפנק. ובשעות הלילה, יש מספר פאבים בהם אפשר לבלות בכיף.

 

חוף קארון  ממוקם  בסמוך לחוף פטונג, במרחק נסיעה של כ- 5 דקות, כך שתמיד ניתן לקפוץ לבקר בו גם אתם לא מתכננים להשתכן בו ללילה. אחת הפעילויות האולטימטיביות שנערכות על חוף קארון, הן רביצה על הגב. החוף יפהפה בעונה המתאימה הים שלו ורגוע כך שאפשר לשחות בכיף וללא חשש. כמו כן, גם כאן ניתן לערוך פעילויות של ספורט אתגרי ימי. אמנם פחות מבחוף פטונג הסמוך, אך כדאי לדעת כי גם כאן תוכלו למצות את התחום. ובמידה ולא מיציתם, קפיצה קטנה לחוף פטונג שם תוכלו להשלים את הפער.

טיפ חשוב! שימו לב כי בין החודשים אפריל עד אוקטובר, הרחצה מעט יותר מסוכנת. קיים סחף מאד חזק, והגלים גבוהים במיוחד, כדאי לנקוט משני זהירות ולחשוב פעמיים אם אתם רוחצים בים בתקופה זו.
ברוכים הבאים לקארון ביץ’, פוקט!