חוף למאי, קוסמוי

חוף למאי

חוף למאי – Lamai Beach

חוף למאי בקו-סמוי, חוף יפהפה בעל חולות לבנים עצי דקל וים כחול כחול. בעבר היה אחד החופים הפחות ממסוחרים, בעלי גסטהאוסים קטנים ובעלי חופים יפים ומובדדים, חוף בעל כמות קטנה של מסעדות ופאבים ומעט מטיילים. כיום, תיירים מכל העולם גילו את החוף הזה ויחד איתו המסחר, התעשייה והפיתוח בעיר גדלו והפכו את החוף למתוייר יותר ממה שהיה, אך עדיין לא הפכו אותו לחוף המרכזי על קו-סמוי. מצד אחד, החוף כבר אינו מהווה נקודה מבודדת ושקטה, מצד שני עם הגעת התיירים לתאילנד והאיזור המרובים כך גם גדלו בתי העסק, רמת הגסטהאוסים והמלונות השתפרה פלאים וכך גם האוכל במסעדות. קיים מבחר גדול יותר של מקומות בהם תוכלו לאכול וללון, מרכזי הקניות התרחבו המחייה כאן הפכה ליותר נוחה. כמו כן, ריבוי המקומות הקיימים כאן מאפשר לכל מטייל, תהיה יכולתו הכלכלית מרובה או מועטה, למצוא את הפינה שלו בה יוכל להתמקם ולבלות כאוות נפשו, תוכלו למצוא כאן מלונות מתוחכמים ומנגד גסטהאוסים פשוטים.

חופי רחצה בחוף למאי
במהלך היום האווירה העיקרית היא אווירת בטלה. מטיילים רבים מעבירים את שעות היום ברביצה על חוף למאי היפהפה והמיוחד. חולות לבנים, עצי דקל מסביב, אנשים משתזפים על החוף ונהנים מן השמש הקופחת כאשר לוגמים בהנאה שייק פירות. ללא ספק התמסחרות המקום לא הצליחה לפגוע באווירה הנהדרת הקיימת בחוף, אחרי הכל החול נשאר אותו החול והקוקוסים עדיין שם.

חיי הלילה בחוף למאי
חיי הלילה בחוף למאי חיי הלילה תמיד היו בעלי אוירה תוססת. היו מסעדות, פאבים ומאז ומתמיד היתה כאן כמות קטנה של ליידי בויז. כיום, כל אלו עדיין קיימים, אך בכמות גדולה הרבה יותר. בלילה החוף שוקק חיים, פאבים אשר פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה, מסיבות בהן ניתן לחגוג עד אור הבוקר וליידי בויז, הרבה ליידי בויז, אשר לא מהססות להתחיל עם כל אחד.

הין טה והין יאי –  Hin Ta & Hin Yai
סלעים בעלי מבנה פלי, מהווים אתר אשר מטיילים מרבים להגיע אליו. האתר נחשב למפורסם מאוד ברחבי תאילנד. בעברית סלעים אלו נקראים  סלעי הסבא וסלעי הסבתא. האגדה המקומית מספרת סיפור על זוג אשר משפחותיהם לא הסכימו לקבל את הקשר ביניהם. אותו זוג החליט שאם לא יהיו יחד אין טעם לחייהם ודנו את עצמם למוות בטביעה באותו אזור בו קיימים כיום הסלעים.

לאם סור פגודה – Laem Sor Pagoda
לאחר שסיימתם לרבוץ על החוף במשך רוב שעות היום, מומלץ להשכיר רכב, או קטנוע ולחקור קצת את החוף וסביבתו. במרחק של כ-11 ק”מ מחוף למאי, באזור הדרומי של האי נמצא הלאם סור פגודה. הפגודה מרשימה בעלת גוון זהוב אשר מנצנץ עם אור השמש, עובדה אשר משווה למבנה מראה מרהיב עוד יותר. בכניסה לפגודה יש פסלים גדולים של לוחמים מיד מאחוריהם בכניסה עומד פסלו של בודהה. ברוכים הבאים לחוף למאי!