חוף הדרין, קופנגן, תאילנד

חוף הדרין

חוף האדרין, קופנגן, תאילנד– Haad Rin

חוף הדרין הוא חוף המצוי באזורו הדרומי של קופנגן (Koh Phaghan) בתאילנד (Thailand). קו פנגן ידוע בכלליותו כאי עליו נערכת מסיבת הפול מון המפורסמת, אחד מהחופים המרכזיים של האי הוא האדרין. חוף הדרין מתחלק לשני חופים עיקריים באזור הצפוני חוף הסן רייז (Sunrise Beach) הידוע גם בשם האדרין נוק (Haad Rin Nok). ובחלקו הדרומי של החוף מצוי חוף הסן סט (Sunset Beach), המכונה בשפה המקומית האדרין נאי (Haad Rin Nai). אם כבר הזכרנו כי על אי זה נערכות מסיבות הפול מון, זה המקום לציין כי הן מתרחשות על החוף האדרין, באזור הצפוני החוף הסן רייז.

בעבר הדרין היה חוף שקט יותר אליו מטיילים רבים היו מגיעים בכדי לחפש מעט שלווה. האתר היה תיירותי אך במידה ממוצעת. מאז שהחלו להתקיים מסיבות הפולמון, כמות המטיילים אשר החלה מגיעה לכן הפכה לעצומה בגודלה, ובהתאם לכך, הפן התיירותי של העיר והחוף גדול. כיום תוכלו למצוא כאן מגוון רחב של בתי מלון וגסטהאוסים ללון בהם בטווחי מחירים שונים, כך שכל מטייל ימצא מקום המתאים לו. כמובן, שככל שמועד מסיבת הפול מון מתקרב, גם יש צורך להזמין מקום לינה מראש. בתקופת המסיבה המפורסמת ביותר בתאילנד, מקומות הלינה בתפוסה מלאה. כמו כן, מלבד מקומות לינה רבים תגלו כי יש מגוון מסעדות, בתי קפה, פאבים.. ללא ספק האזור הזה של קופנגן תמיד מלא חיים ותוסס. כמו כן, תגלו כי תוכלו למצוא כאן כל מה שדרוש לכם חנויות שונות, מכולות, מכבסות, אינטרנט וכמובן, שכמו כל יעד פופולארי בתאילנד, גם כאן יש לא מעט מכוני עיסוי. לאחר מספר שעות בחוף תגלו כי גם כאן המטיילים הישראלים מאד דומיננטיים ובהתאם לכך, תגלו כי התושבים המקומיים נערכו לכבודנו.. שלטים בעברים הם לא תופעה נדירה, יש אפילו בתי כנסת ואל תשכחו לחפש את מסעדת פפריקה.. בכדי להגיע אל החוף, יש לקחת מעבורת מקו סמוי (Koh Samoi), אשר מגיעה עד לנמל.

 

חיי לילה בהדרין ביץ’

אם התחלנו להזכיר בכמה מילים את חיי הלילה, כאן זה המקום לפרט. מרבית חיי הלילה בהדרין מתרכזים באזור החוף. תוכלו למצוא פאבים מקומיים, כאשר הפופולאריים ביותר הם דרופ אין בר (Drop – in Bar) והקקטוס בר (Cactus Bar). ללא ספק, הם מושכים אליהם מספר גדול מאד של מטיילים והם לרוב יהיו צפופים, מלאי חיים ותוססים. תופעה מעניינת לבידור אשר נערכת בפאבים רבים באזור האדרין היא מופעי האש. אנשים מקצועיים אשר מבצעים תעלולי אש  מיוחדים בכדי לבדר את הקהל, (אל תנסו את זה בבית!).

כאמור, בזמן הפול מון, כאשר יש ירח מלא, נערכות מסיבות בחוף הסאן רייז ואליו מגיעים אלפי מטיילים לחגוג ולהנות במסיבות ענק בהן רוקדים עד הבוקר.